Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

10 dolog, ami segíthet, ha farfekvéses a baba

Tippek és praktikák a 35. héttől

Olvasási idő: 5 perc
 

Nagyjából a 30. terhességi hét környékén a babák egyötöde még farfekvéses. Ez azt jeleni, hogy nem a megfelelő irányba fordulva helyezkedik el. A megszületéshez ugyanis a fejvégű fekvés a legideálisabb. Farfekvésnél viszont a baba popsija és lábai helyezkednek el a medence felől, a feje pedig a méh felső tartományában. Ez nem szokatlan jelenség. Ha a 35. hétig sem fordul be a baba, akkor sem kell még kétségbe esni, de talán ilyenkor már érdemes lehet elkezdeni kicsit kívülről segíteni a babát, hogy megtalálja a „helyes” pozícióját.

 

Következzen most néhány gyakorlat, amit érdemes kipróbálni, ha a baba még a 35. hétre sem fordult fejvégű fekvésbe.

 


1. Meditáció

Tudom kicsit elfogult vagyok, hogy ezzel kezdem, de valóban minden szakcikk megemlíti a relaxációt és a babával való kommunikációt, mint hatásos módszert. Éppen egy kifejezetten farfekvéses meditáción dolgozom. Köszönöm az inspirációt azoknak a kismamáknak, akik már megvásárolták a meditációs hanganyagaimat! Remélem, hogy az elkészülő meditációval sokaknak fogok tudni segíteni. Addig is amíg ez az anyag nem áll rendelkezésre az alap meditációban, amikor a babát képzeled el a pocakban, vizualizáld egymás után többször, ahogyan megfordul és kérd is meg őt, hogy forduljon meg.

Az alap meditációs csomagokat ide kattintva vásárolhatod meg.

 


2. Napi legalább 1 óra séta

Ez a gyakorlat egyszerűen csak azon az alapvetésen alapul, hogy a séta közben a gravitáció hat a babára, akinek ilyenkor még a legnagyobb és legnehezebb testrésze a feje. A séta egyébként farfekvéstől függetlenül javasolt, hiszen a szüléshez állóképességre van szükség, így a sétával mindenképp teszel magatokért.

 


3. Gyakori négykézlábra ereszkedés és mászás

Igen jól látod. Nem csak négykézlábra érdemes helyezkedni (a medence, hát és fej legyen egy vonalban) naponta többször, hanem állítólag napi kétszer tíz perc mászással is nagyon sokat tehetsz. Ezt tudom kicsit furcsán hangzik, de állítólag sokat segít, hogy a baba meg tudjon fordulni. Négykézláb ugyanis a gravitáció is segíti a babát és maga a hasat lefelé húzó pozíció is nagyobb helyet enged a babának, akinek így a 35. hét tájékán már jóval kisebb helyen kell megfordulnia.

 

 

4. Térdelés a fej és a mellkas leengedésével (Enkin-féle torna)

A négykézlábra helyezkedés és mászás után pihenésképpen érdemes még egy kicsit térdelő helyzetben maradni, úgy, hogy a fejedet, az alkarodra támasztva, leteszed a földre. A lényeg, hogy a medence minél magasabban legyen, ez is fordulásra késztetheti a babát. Ezt a módszert Enkin-féle tornának is nevezik, a torna lényege, hogy ezt a gyakorlatot naponta többször, akár két óránként 15 percig végezd, két héten keresztül.

 

 

5. A medence megemelése párnákkal

A gyakorlat lényeg, hogy néhány párnával vagy egy összetekert takaróval emeld meg a medencédet. Tehetsz párnát a fejed alá is, de a cél az, hogy a fej alacsonyabban legyen, mint a medence. Ez egy elég kényelmetlen gyakorlat neked is és a babának is, így ez is fordulásra késztetheti őt, de azért ebben az időszakban már nem javasolt túl sok időt háton fekve tölteni, mert a méhlepény keringésnek nem feltétlenül tesz jót.

 

 

6. Óvatos kitörések oldalra

Oldalsó kitörésekkel tágíthatod a medencebemenetet, ezáltal pedig segíthetsz a babának megfordulni.

 

 

7. Hideg és meleg borogatás

Helyezz egy jeges borogatást a méh tetejére és egy meleget az aljára. A kisbaba a meleg felé fog mozogni.

 

 

8. Akupunktúra

Bizonyított tény, hogy akupunktúrával megfordíthatóak a babák. A lábon (lábujjon) található ugyanis egy akupresszúrás pont, amely összeköttetésben van a méhvel. Külföldön bevett gyakorlat, hogy a szakembereket beengedik a szülőszobára, hogy akupunktúra segítségével megfordítsák a babát közvetlenül a szülés előtt. Ha nyitott rá a természetgyógyász, akkor érdemes lehet az apukát is magaddal vinni és megtanítani neki, hogy hogyan tudja otthon is masszírozni azt a pontot, amely a babát fordulásra késztetheti.

 

 

9. Homeopátia

Ha a szüléshez közelítve a baba még mindig nem fordult irányba, akkor egy igazán megnyugtató és ráhangoló meditációt követően vegyél be egy adag Pulsatilla C200-at (egy adag=öt golyócska). A homeopátiás szer bevétele után pedig végezd az Enkin-féle térdeléses gyakorlatot 20 percig (ha bírod, akár tovább is).

 

 

10. A pocak megvilágítása

Jó módszer lehet a pocak alsó felének megvilágítása is. A babák ugyanis ösztönösen a fény felé fordulnak. Ha tudod, hogy merre kellene fordulnia a babának, akkor a pocakon át a fénnyel megmutathatod neki a helyes fordulási irányt.

 

 

Ha sikerrel jársz és a baba megfordul, akkor érdemes elkezdeni gyakran guggolni. A guggolás ugyanis segít a fejnek beilleszkedni a medencébe.

 

 

A végére pedig egy fontos gondolatot hagytam. Előfordulhat, hogy minden erőfeszítésed ellenére sem fordul be a baba és farfekvésű marad. Tudnod kell, hogy az, hogy milyen módon szeretne megszületni egy kisbaba, az a lélek saját döntése. Természetes, hogy Te, mint nő és anya elképzeltél magatoknak egyfajta szülést, de valójában ez az ő megszületése, aminek a módját ő maga választja meg. Add át az irányítást neki és bízz benne, hogy minden úgy történik majd, ahogyan történnie kell. Ez az ő sorsa.

 

Csodás babavárást kíván:

A mi családunk webáruház,

Bartyik Nóra

Az oldal tetejére